MENÜ
ANA SAYFA
Pencereyi Kapat
“Kürtçe Hak Odaklı Habercilik Atölyesi" başvurularınızı bekliyor - Atölye BİA
Atölye
31 Ekim 2022
Atölye
31 Ekim 2022

“Kürtçe Hak Odaklı Habercilik Atölyesi” başvurularınızı bekliyor

Okuma Süresi: < 1 dk
Atölye BİA, Diyarbakır’da bir günlük Kürtçe Hak Odaklı Habercilik Atölyesi düzenleyecek. Programın çalışma dili Kürtçe’dir. Atölyeye son başvuru tarihi ise 7 Kasım Pazartesi saat 12.00.

Atölye BİA, Botan International ile birlikte 13 Kasım tarihinde bir günlük Kürtçe Hak Odaklı Habercilik Atölyesi düzenleyecek. Botan International’in yerel partner olduğu program Diyarbakır’da 10.00 – 17.30 saatleri arasında gerçekleşecek.

Atölyede, JinNews, BBC, Sputnik, Botan International ve bianet gibi haber kuruluşlarında çalışmış olan gazeteciler deneyimlerini paylaşacak.

Atölyede yer alan eğitmenler ise şöyle: Medya Üren, Hatice Kamer, Erselan Aktan, Ferid Demirel, Murat Bayram ve Sertaç Kayar.

Atölyede,

o   bianet.org hak odaklı Kürtçe haberciliği nasıl yapıyor?

o   Kadın odaklı Kürtçe gazetecilik dili nasıl olmalıdır? Hatalar ve doğrular nelerdir?

o   Hak perspektifli haber fotoğrafçılığı nasıl yapılmalı?

o   İzlenim ve gözlem haberleri nasıl yazılır?

o   Video haberleri nasıl yapılmalı?

o   Gazetecilerin yasal hakları nelerdir?

Atölye başvuruları Diyarbakır ve çevre illerden yaygın medyanın farklı birimlerinden gazetecilere ve işsiz bırakılmış gazetecilere, iletişim fakülteleri gazetecilik, radyo ve televizyon bölümlerinin öğrencilerine, hak örgütlerine ve ilgilenen herkese açık.

Atölyeye 7 Kasım Pazartesi günü saat 12.00’ye kadar başvurabilirsiniz. Atölye ile ilgili sorularınız için atolyebia@bianet.org adresine e-posta atabilirsiniz.

Başvuru formu için tıklayınız.

* Atölyeye katılım ücretsizdir.

* Şehir dışından gelecek olanların yol ve konaklaması karşılanacaktır.