MENÜ
ANA SAYFA
Pencereyi Kapat
Engelli seçmenler seçimde hak ihlaline uğrarsa ne yapmalı?
Engelli Hakları Engelli seçmenler seçimde hak ihlaline uğrarsa ne yapmalı?
Kürsüde rakibine 'engelli' diyerek seslenen siyasetçiler, sandıkta engelli yurttaşların oy kullanmasına izin vermeyen görevliler. Avukat Deniz Yazgan Şenay, engelli seçmenlerin, hak ihlaline uğramaları durumunda ne yapması gerektiğini bianet'e anlattı.
Devamını Oku
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
“Kürtçe seçmeli dersine dört elle sarılmalıyız”
Kürtçe seçmeli ders tartışmaları devam ederken birçok aile Kürtçe seçmeli dersin olduğundan bile habersiz. 2022-2023 eğitim yılında yer alacak seçmeli derslerin belirlenmesi için formların son teslim tarihi 21 Ocak. Başvurular online da yapılabiliyor.
Seçmen iradesi nasıl manipüle ediliyor?
Teknoloji firmalarının ihmallerini ortaya çıkaran Gözlemevi, son araştırmasında Facebook’un seçmen iradesine verdiği zararı gözler önüne seriyor: Türkiye’yi kutuplaştıran, hem muhalefeti hem de iktidarı destekleyen Facebook hesaplarının aynı kişi tarafından yönetildiği tespit edildi.
“Cezaevlerinde iç çamaşırı alamayan mahkumlar var”
Yüksek enflasyonun olumsuz etkisinin yaşandığı bugünlerde cezaevinde bulunan tutuklu ve hükümlüler, artan giderleri nedeniyle temel ihtiyaçlarını karşılayamayacak duruma geldi.
“Herkesin eşit şekilde HPV aşısına ulaşmasını istiyoruz”
Önce Çocuklar ve Kadınlar Derneği'nin geçtiğimiz günlerde HPV aşısı için imza kampanyası başlatmasının ardından, Kadın Dayanışma Komiteleri de dün Şişli Mıstık Parkı’nda bir araya gelerek kampanya için dayanışma etkinliği düzenledi.
“Ayrımcılık sebebiyle okulumu defalarca bırakmak istedim”
Afganistan'da yaşanan savaşlar nedeniyle Türkiye’ye gelen ve eğitim alan Afganistanlı çocuklar, bir anda kendilerini başka bir ülkede başka bir eğitim sistemi içerisinde buldular. Dil problemi, akran şiddeti ve ayrımcılık başarılarını düşürüyor.
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
GÜNCEL YAZARLAR
EĞİTİM NOTLARI
GAZETECİLİK KAYNAKLARI