MENÜ
ANA SAYFA
Pencereyi Kapat
“Kürtçe Hak Odaklı Habercilik Atölyesi" başvurularınızı bekliyor - Atölye BİA
Atölye
22 Kasım 2021
Atölye
22 Kasım 2021

“Kürtçe Hak Odaklı Habercilik Atölyesi” başvurularınızı bekliyor

Okuma Süresi: < 1 dk
Atölye BİA, Diyarbakır’da bir günlük Kürtçe Hak Odaklı Habercilik Atölyesi düzenleyecek. Programın çalışma dili Kürtçe’dir. Atölyeye son başvuru tarihi ise 26 Kasım Cuma saat 10.00.

Atölye BİA, Botan International ile birlikte bianet kurdî editörleri Ferid Demirel ve Abdulselam Yıldırım kolaylaştırıcılığında 4 Aralık tarihinde bir günlük Kürtçe Hak Odaklı Habercilik Atölyesi düzenleyecek. Botan International’in yerel partner olduğu program Diyarbakır’da 10.00 – 17.30 saatleri arasında gerçekleşecek.

Atölyede, JinNews, BBC, Sputnik, Mezopotamya Ajansı, Botan International ve bianet gibi haber kuruluşlarında çalışmış olan gazeteciler deneyimlerini paylaşacak.

Atölyede yer alan eğitmenler ise şöyle: Safiye Alagaş, Hatice Kamer, Abdurrahman Gök, Ferid Demirel, Murat Bayram ve Sertaç Kayar.

Atölyede,

  • bianet.org hak odaklı Kürtçe haberciliği nasıl yapıyor?
  • Kadın odaklı Kürtçe gazetecilik dili nasıl olmalıdır? Hatalar ve doğrular nelerdir?
  • Hak perspektifli haber fotoğrafçılığı nasıl yapılmalı?
  • İzlenim ve gözlem haberleri nasıl yazılır?
  • Mobil habercilik ve çatışmalı bölgelerde gazetecilik üzerine konuşulacak.

Atölye başvuruları Diyarbakır ve çevre illerden yaygın medyanın farklı birimlerinden gazetecilere ve işsiz bırakılmış gazetecilere, iletişim fakülteleri gazetecilik, radyo ve televizyon bölümlerinin öğrencilerine, hak örgütlerine ve ilgilenen herkese açık.

Atölyeye 26 Kasım Cuma günü saat 10.00’a kadar başvurabilirsiniz. Atölye ile ilgili sorularınız için atolyebia@bianet.org adresine e-posta atabilirsiniz.

Başvuru formu için tıklayınız.

* Atölyeye katılım ücretsizdir.

* Şehir dışından gelecek olanların yol ve konaklaması karşılanacaktır.