MENÜ
ANA SAYFA
Pencereyi Kapat
Gıda, Beslenme ve Sağlık Haberciliği Atölyesi’ne çağrı - Atölye BİA
Atölye
27 Kasım 2021
Atölye
27 Kasım 2021

Gıda, Beslenme ve Sağlık Haberciliği Atölyesi’ne çağrı

Okuma Süresi: < 1 dk
Atölye BİA, 12 Aralık’ta bir günlük Gıda, Beslenme ve Sağlık Haberciliği Atölyesi düzenleyecek. Atölyeye son başvuru tarihi 7 Aralık Salı günü saat 10.00.

IPS İletişim Vakfı/bianet sizleri 12 Aralık’ta online yapılacak bir günlük “Gıda, Beslenme ve Sağlık Haberciliği Atölyesi”ne başvurmaya çağırıyor.

Zoom programı üzerinden gerçekleşecek atölyenin eğitmeni Gıda Mühendisi Dr. Bülent Şık olacak.

Gıda, Beslenme ve Sağlık Haberciliği Atölyesi’nde;

  • Gıda ve beslenme: Gıda üretim-tüketim sürecine genel bir bakış, ekoloji, agroekoloji, iklim krizi, biyolojik çeşitlilik ve su
  • Gıda, beslenme ve sağlık arasındaki ilişkiler: Ekoloji, çevresel faktörler, etken ve neden ayrımı, bireysel ve kamusal meseleler, tercih ve alışkanlıklar, tek sağlık yaklaşımı, gezegen sağlığı yaklaşımı başlıkları üzerine konuşulacak.
  • Gıda, beslenme ve sağlık odaklı habercilik uygulama çalışması yapılacak, haber, yazı ve TV programı yaparken nelere dikkat etmesi gerektiği üzerinde durulacak, gıda, beslenme ve sağlık haberciliği ile ilgili örnek haberlere bakılacak.

12 Aralık’ta 12.00-16.30 saatleri arasında gerçekleşecek atölye için son başvuru tarihi 7 Aralık Salı günü saat 10.00.

Atölye başvuruları gazetecilere, işsiz bırakılmış gazetecilere, iletişim fakülteleri gazetecilik, radyo ve televizyon bölümlerinin öğrencilerine, hak örgütlerine ve ilgilenen herkese açık.

Sorularınız için atolyebia@bianet.org adresine e-posta atabilirsiniz.

Başvuru formu için tıklayınız.