MENÜ
ANA SAYFA
Pencereyi Kapat
19 Haziran 2020

Gazeteciler için Dijital Araçlar Eğitim Notu

Yeni medya araçları gazetecilerin ve gazetecilik kurumlarının haber takibi ve açık istihbarat yapmasını kolaylaştırmak, haberlerini yaygınlaştırmak açısından birçok imkân sağlamakta. Bu yüzden dijital araçların kullanımız neredeyse yeni nesil gazeteciler için olmazsa olmaz neredeyse tüm süreçlerin dijitalleştiği bu dönemde. Gazeteciler etkili bir sosyal medya stratejisi geliştirerek okuyucuların dikkatini çekmek ve işlerini günümüzde bu haber bombardımanında ayrıştırıp okutabilmek için özel bir çaba sarfetmeleri gerekiyor.

Dijital araçlar ve yeni medya platformları, sahada temin edeceğimiz enformasyonu daha hızlı ve filtreli elde etmemize, haber kaynaklarıyla daha hızlı ve etkili iletişime geçmemize, ilgili kamu kurumları, ilgili STK ve inisiyatiflere,  ilgili kanaat önderlerine ve tanıklarla da iyi etkileşim ve diyalog kurmamıza olanak sağlıyor. Gelin adım adım yeni medya araçlarını gazeteciler nasıl kullanabilir bu eğitim notunda inceleyelim.

EĞİTİM DOKÜMANLARI
EĞİTMENLER
Mehmet Şafak Sarı

NewsLabTurkey’in Kurucusu ve Eski Sorumlu Yazı İşleri Müdürü olan Mehmet Şafak Sarı çeşitli kişi ve kurumlara yeni medya, dijital güvenlik, dijital dönüşüm ve iletişim eğitimleri düzenliyor, dijital iletişim danışmanlığı yapıyor.