MENÜ
ANA SAYFA
Pencereyi Kapat
Uygulamalı Podcast Atölyesi başvurularınızı bekliyor - Atölye BİA
Atölye
15 Şubat 2022
Atölye
15 Şubat 2022

Uygulamalı Podcast Atölyesi başvurularınızı bekliyor

Okuma Süresi: < 1 dk
Atölye BİA, 2-6 Mart tarihlerinde dört günlük bir Uygulamalı Podcast Atölyesi düzenliyor. Atölye, bir kısmı online bir kısmı ise yüz yüze olacak şekilde hibrit formatta yapılacak. Atölyeye son başvuru tarihi ise 24 Şubat günü saat 18.00.

IPS İletişim Vakfı/bianet, sizleri 2-6 Mart tarihleri arasında Atölye BİA’nın bir kısmı online bir kısmı ise yüzyüze olacak şekilde hibrit şekilde gerçekleştireceği Uygulamalı Podcast Atölyesi’ne başvurmaya çağırıyor. Atölyeye katılım 15 kişi ile sınırlıdır.

Atölye programı 2-3 Mart tarihlerinde Zoom programı üzerinden 10.00-17.00 saatleri arasında, 5-6 Mart tarihlerinde ise 09.30-17.00 saatleri arasında Atölye BİA ve Podfresh ofislerinde yüz yüze şekilde gerçekleşecek.

Atölyenin çevrimiçi oturumlarına düzenli katılan katılımcılar, uygulamalı ve yüz yüze gerçekleşecek oturumlara da katılabilecekler. 

Podfresh Akademi Koordinatörü Çağrı Küpeli’nin eğitim vereceği Uygulamalı Podcast Atölyesi’nde şu başlıklar anlatılacak:

  • Podcast nedir?
  • Podcast platformları nelerdir?
  • Podcast için genel kurallar nelerdir?
  • Podcast donanımları-yazılımları nelerdir?
  • Podcast içeriği nasıl hazırlanır, kaydedilir, editlenir?
  • Podcast için nasıl iş modelleri oluşturabilir?

4 gün sürecek eğitimin sonunda, katılımcılar teknik ve teorik olarak podcast yayıncısı olabilecek donanıma sahip olacaklar.

Atölye başvuruları yaygın medyanın farklı birimlerinden gazetecilere ve işsiz bırakılmış gazetecilere, iletişim fakülteleri gazetecilik, radyo ve televizyon bölümlerinin öğrencilerine, hak örgütlerine ve podcast yapmak ve yayınlamakla ilgilenen herkese açık.

Uygulamalı Podcast Atölyesi için son başvuru tarihi ise 24 Şubat günü saat 18.00. Atölye ile ilgili sorularınız için atolyebia@bianet.org adresine mail atabilirsiniz.

* Atölye ücretsizdir.

** Atölye sonunda katılım sertifikası verilecektir.

*** Sınırlı sayıda katılımcının yol&konaklaması karşılanacaktır.

Başvuru formu için tıklayınız.