MENÜ
ANA SAYFA
Pencereyi Kapat
Uygulamalı Haber Atölyesi'nde haberler yazıldı - Atölye BİA
Atölye
25 Kasım 2022
Atölye
25 Kasım 2022

Uygulamalı Haber Atölyesi’nde haberler yazıldı

Okuma Süresi: < 1 dk
13 kişinin katıldığı Uygulamalı Haber Atölyesi'nde katılımcılar, gazeteci Rengin Arslan ve Atölye BİA Yerel Haber ve Ağ Koordinatörü Nazan Özcan eşliğinde özel haberlerini hazırladı.

Atölye BİA’nın 21-25 Kasım arasıdaki Uygulamalı Haber Atölyesi, katılımcıların haber sunumlarının ardından sona erdi.

13 kişinin katıldığı Uygulamalı Haber Atölyesi’nde katılımcılar, gazeteci Rengin Arslan ve Atölye BİA Yerel Haber ve Ağ Koordinatörü Nazan Özcan eşliğinde özel haberlerini hazırladı.

Farklı şehirlerden gazetecilerin ve gazetecilik öğrencilerinin katıldığı beş günlük Uygulamalı Haber Atölyesi’nde, katılımcıların hazırladıkları haberlere telif ödemesi yapılacak ve haberler bianet’te ve atolyebia.org’da yayınlanacak.

Atölye boyunca Nazan Özcan ve Rengin Arslan bizlerleydi. Özcan katılımcılara hak odaklı haberciliği, Arslan ise gazetecilik 101’i anlattı.

Uygulamalı Haber Atölyesi’nde katılımcılarla haber konularının belirlenmesi için “Gündem Toplantısı” yapıldı. Gündem değerlendirmesinin ardından katılımcıların yapacakları haber konuları ve haber oluşturma sürecinde izleyecekleri yol, görüşecekleri kaynaklar belirlendi.

Atölyede bugün, katılımcılar hazırladıkları haberleri sundu. Katılımcıların hazırladıkları haberleri Arslan ve Özcan değerlendirdi. Hazırlanan haberlerden birkaçı şöyle:

  • İklim krizini çocuklara nasıl anlatmalıyız?
  • Ceyport Limanı kapasite artış projesinin yürütmeyi durdurma kararına rağmen çalışmaların devam ettiği gerekçesiyle suç duyurusunda bulunulması
  • Temiz Hava Hakkı Platformu’nun hazırladığı Hava Kirliliği Algısı
  • Kış kapıda, peki evsizler ne olacak?
  • Nüfus artışının iklim krizi üzerinde bir etkisi var mı?
  • Dedeoğulları ailesinin evi, Utanç Müzesi oluyor

Haberler yayınlanmaya devam edecek.