MENÜ
ANA SAYFA
Pencereyi Kapat
Atölye BİA'dan Uygulamalı Haber Atölyesi’ne çağrı - Atölye BİA
Atölye
3 Kasım 2022
Atölye
3 Kasım 2022

Atölye BİA’dan Uygulamalı Haber Atölyesi’ne çağrı

Okuma Süresi: < 1 dk
IPS İletişim Vakfı/bianet sizleri Atölye BİA’nın düzenlediği Haber Atölyesi’ne başvurmaya çağırıyor. 21-25 Kasım arasında yapılacak atölyeye 15 Kasım'a kadar başvurabilirsiniz.

IPS İletişim Vakfı/bianet sizleri, temel ve tematik habercilik atölyeleri düzenleyen Atölye BİA’nın Kasım ayındaki “Uygulamalı Haber Atölyesi”ne başvurmaya çağırıyor.

Atölye BİA’nın “Uygulamalı Haber Atölyesi”, yüz yüze şekilde 21-25 Kasım arasında İstanbul’daki Atölye BİA’nın merkezinde yapılacak.

Atölyeye son başvuru tarihi ise 15 Kasım Salı saat 09:00.

Özel haber yazımı

Uygulamalı Haber Atölyesi’nde katılımcılar beş gün boyunca bianet editoryal ekibine paralel olarak, Atölye BİA Yerel Haber ve Ağ Koordinatörü Nazan Özcan ve gazeteci Rengin Arslan eşliğinde özel haberler hazırlayacaklar. Hazırlanan haberlere telif ödemesi yapılacak ve haberler bianet ile Atölye BİA web sitesinde yayınlanacak.

Başvurular Atölye BİA mezunlarına, yaygın medyanın farklı birimlerinden gazetecilere, işsiz bırakılmış gazetecilere ve iletişim fakülteleri dördüncü sınıf öğrencilerine açık.

Atölye BİA’da hazırlanan haberler için tıklayınız.

Atölye programına kabul edilen katılımcılarla program öncesi, hazırlık çalışmalarını içeren detaylı program bilgilendirmesi paylaşılacak.

Programı tamamlayan katılımcıların Atölye BİA programının bir parçası haline gelmelerini ve programın online araştırma merkezi için kendi illerinden ve bölgelerinden içerik üreterek haber ortaklarımız olmalarını bekliyoruz.

Uygulamalı Haber Atölyesi ile ilgili sorularınız için atolyebia@bianet.org adresine e-posta atabilirsiniz.

* Atölye ücretsizdir.

** Atölye sonunda katılım sertifikası verilecektir.

*** Sınırlı sayıda katılımcının yol&konaklaması karşılanacaktır.

Başvuru formu için tıklayınız.